Всього матеріалів в каталозі: 337
Показано матеріалів: 321-330
Сторінки: « 1 2 ... 31 32 33 34 »

З метою пропагування грамотної , активної комунікації рідною мовою,
сприяння ефективному вивченню української мови,толерантного дотримування правил спілкування в соцмережах, учителем української мови та літератури Ферцович М.С.,був проведений відкритий урок у 7 класі на тему: Web-квест «Українською в соцмережах – закон!»
Перед початком уроку учнів вразила неймовірна кількість листів у різнокольорових конвертах – на партах, на дошці – всюди. Це забезпечило емоційний сплеск та налаштувало школярів на міркування, що є необхідною умовою ефективного спілкування.
На великому екрані – веб-сторінка з мережі Інстаграм, на яку тьютори викладали інформацію (виконані групами завдання)
Веб-квест, тобто гру в мережі, розпочала Листоноша (Смолинець Юліана) . Вона попросила розпечатати листи, які були у приміщенні, та зачитати їх уголос «ланцюжком». 
У листах – «золоті слова» про людину, про добро, про життя, його сенс , про рідну мову.
Марія Степанівна звернула увагу дітей на те, «що таких паперових листів, на жаль, сьогодні листоноші доставляють адресатам усе менше й менше, бо на зміну їм приходить інший вид комунікації – листування електронне. 
Наступним цікавим заняттям був конкурс - змагання між групами - «Мовний батл».Учні зачитували незвичні повідомлення, адресовані відомими людьми, і написали одноліткам смс-звернення із пропозицією спілкуватися надалі винятково українською мовою. Найцікавіші і найграмотніші повідомлення додавали команді бали до перемоги.
Варто відзначити, що атмосферу тепла, хорошого настрою та відчуття гордості за рідну мову додав перегляд міні-ролику «Леліймо рідне слово!»
Цікавим і творчим був підсумок уроку- написання в групах «Листа в майбутнє».
«Напишімо ж листи в майбутнє! Звернімося до нащадків! Скажімо їм заповітні слова! Закличмо зберігати багатства української мови! …людина, яка проповідує добро, любов і щастя рідною, українською мовою, поважає саму себе, бо черпає корінням наснагу із життєдайних соків своєї землі, єднаючи теперішнє, минуле і майбутнє…» - такими словами Марія Степанівна завершила урок, надихаючи семикласників якнайкраще продемонструвати свої знання з рідної мови та творчі здібності в «листах у майбутнє».
Учні писали листи, розміщували у мережі, зачитували варіанти з екрану.
Було визначено переможців гри. Свої конверти із «листами у майбутнє» школярі поклали у паперовий ящик із написом « 2028» .

  

2017-2019 | Переглядів: 107 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

Переможці шкільного етапу конкурсу вірша про мову 
серед учнів 5-11 класів:
І місце:Токар Анжеліка – 5 кл, Антонів Олег –10 кл.
ІІ місце:Пелешко Аліна 11кл, Яковишен Вікторія – 5 кл.,Колодич Іванна- 5кл., Пилипець Іван –6 кл., Антонів Софія – 6кл., Смолинець Юліана –7 кл., Білець Тетяна – 8кл4 клас.., Антонів Ангеліна –9кл.,Забронська Діана –11кл.
ІІІ місце:Товарянська Тетяна -5кл., Курило Степан-5кл.
Переможці шкільного етапу конкурсу вірша про мову
серед учнів 1-4 класів:
І місце: Маланій Анна-Марія- 1клас, Фірич Захарій- 2 клас, Баліцький Матвій – 2клас, Токар Роман -3клас.
ІІ місце : Жук Уляна – 3 клас, Клепарівська Олена- 4клас, Шпонарська Тетяна -4 клас

  

2017-2019 | Переглядів: 83 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

Дякуємо ученицям 9-10 кл. за активну участь у конференції та за змістовні доповіді на теми:
«Нова доба нового прагне слова» - (Грицишин Наталія- уч.9кл.), «Слів у мові мільйон, вибирайте найкращі…» - (Шелемех Аліна – уч. 9 кл.),
«Збережемо наш скарб-рідну мову» - (Лазар Мар’яна –уч. 10 кл.),
"Мова- душа і гордість нації" – (Курило Марія –уч. 10 кл.),
«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова»

( Хомутник Оксана –уч. 10 кл.)

  

2017-2019 | Переглядів: 100 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

Саме під таким девізом учитель української мови та літератури Ферцович М.С. провела квест-гру до Міжнародного дня рідної мови для 1-10 класів.
Метою гри було умотивувати учнівську молодь вивчати рідну мову, оберігати й примножувати її багатства;прищеплювати прагнення здобуття рідномовних знань та пропагування їх у молодіжному середовищі;виховувати почуття гордості за надбання нашого народу.
Усі учасники гри разом зі своїми класними керівниками були запрошені до спортивної зали, сівши групами, по класах за святково прибрані парти. Помічниками у проведенні святкового квесту була «Українська мова»,одягнена у вишиванку (Ледвій Софія, учениця 8 класу). Роль гідів виконували учениці 7-8 класів (10 країн з коронами-написами на голові: Фразеологія, Синтаксис, Лексикологія, Морфологія, Орфоепія, Орфографія, Граматика, Жести, Міміка, Шоу), вони ж і розносили завдання командам.) Бюро подорожей «Мовограй» гостинно відчинили перед учасниками гри Українська мова та її вірні помічники - Добринка і Мирик ( Фірич Захарій та Антонів Ірина- учні 2 класу). Вони гостинно запросили до мандрівки країнами. Десять станцій – випробовувань пройшли учасники квесту! До заходу долучилась уся шкільна родина! І от команди на старті… Путівники в руках! Боротьба запекла, команди зосереджені і наполегливі! Учасники довели, що мають знання! Знають рідну мову! Але на досягнутому не зупиняються. Бо, за словами Франсуа Вольтера : «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».

  

2017-2019 | Переглядів: 101 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

З метою розширення та поглиблення знань учнів з української мови, літератури, народознавства, історії, 5 березня 2019р. школярі Середкевицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» разом з своїми наставниками взяли участь у Х Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».
Вишиванки, квіти-соняшники, соняшники-емблеми додавали святкового настрою…
Усі учасники старанно і уважно виконували завдання, хвилювалися і тепер чекають результатів гри .

  

2017-2019 | Переглядів: 90 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

Під час тижня рідної мови, у Середкевицькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст._ДНЗ» відбулось засідання методичної комісії учителів гуманітарного циклу. Відкритий урок з української мови провела учитель української мови та літератури Різник Віра Петрівна у 6 класі на тему: «Узагальнення і систематизація знань учнів з теми: «Прикметник»». Метою уроку було повторити, систематизувати та поглибити знання учнів про прикметник як частину мови;навчати робити дослідження, лінгвістичний експеримент та сприяти розвитку аналітичного мислення;формувати вміння розпізнавати прикметники в мовленні, визначати рід, число та відмінки прикметників, з’ясовувати їх синтаксичну роль та їх роль у мовленні;розвивати комунікативні уміння , навички вживати прикметники в усному та писемному мовленні, сприяти збагаченню образного мислення шестикласників, удосконалювати навички роботи в групі, виховувати шанобливе ставлення до рідної мови, народних звичаїв і традицій. 
Урок проведено на високому методичному рівні. Учитель доречно використала такі інтерактивні технології: робота в парах, групах, мозковий штурм, незакінчені речення. Оригінальною була робота щодо вживання короткої та нестягненої форми прикметників в усній народній творчості. Усі присутні прослухали записи виконання народних пісень односельчанами, в яких звучали саме короткі та нестягнені форми прикметників. Підсумок уроку пройшов у формі презентації вивченого з теми: « Прикметник» - захист самостійно виготовлених виготовлення лепбуків. 
Варто відзначити, що Різник В.П. створила атмосферу позитивного настрою для праці на уроці, можливість вільно висловити свою думку і вислухати товариша, що й стало хорошими показниками досягнення цілей уроку.

  

2017-2019 | Переглядів: 89 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

Відповідно до плану роботи освітнього закладу, у Середкевицькому НВК з 21.02. по 06.03було проведено тиждень рідної мови. З метою виконання Закону України про мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання любові, пошани до рідного слова та підвищення рівня знань учнів з мови, у школі проходив тиждень рідної мови. У цей час було проведено ряд заходів: учнівська лінійка присвячена Міжнародному дню рідної мови (відповідальні Різник В.П., Шелемех Л.С та Антонів О.,), конференція серед учнів 9-10 кл. на тему: «Кращої, ніж рідна, не буває»(відповідальні Шелемех Л.С., Різник В.П.,Токар Г.С),відбулось засідання методичної комісії учителів гуманітарного циклу(відкритий урок у 6 кл. провела Різник В.П та у 7кл.- Ферцович М.С. ), проведено конкурс на кращого читця поезії про рідну мову серед учнів 1-4кл (відповідальні учителі української мови та літератури і класні керівники 1-11кл.), конкурс малюнка на тему: «Яке прекрасне рідне слово!» (відповідальний учитель образотворчого мистецтва Ферцович А.В. та класні керівники 1-11кл.), конкурс «Грамотій» серед учнів 1-11кл. (долучилися до написання диктанту єдності «Україна в нас одна »( Лист ІМЗО від 31.01.2019 №22.1/10-293 “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови в Україні”)),взяли участь у Х Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник»(відповідальні Ферцович М.С.,Фірич А.В. ,Антонів П.Г., Шелемех Л.С., Різник В.П., Токар Г.С.), у районному конкурсі «Казкар», який проводився серед учнів 5-6 класів району (наша учениця 6 кл. Токар А.М. посіла ІІ м.) А підсумком тижня був квест на тему:«Українська – це модно! Українська – це круто! Єдиній і рідній мові – бути!» серед учнів 1-11кл., який організувала і провела директор, учитель української мови та літератури мови Ферцович М.С.
Усі переможці конкурсів були відзначені грамотами, подяками та невеличкими призами.
Дякуємо усім, хто став частинкою великої спільної справи, що об’єднує усіх свідомих громадян – плеканні української мови!

2017-2019 | Переглядів: 87 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

12 березня у Середкевицький НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» завітала фахівець із екоосвіти Регіонального ландшафтного парку «Равське Розточчя» Задорожна Надія Ігорівна. Гостя розповіла нашим п’ятикласникам про заборону спалювання сухої трави. Учні були активними учасниками бесіди про шкоду, яку завдає довкіллю спалювання сухої трави та побутових відходів. Багато дітей розуміє перевагу компостування органічного сміття над спалюванням. Наталія Іванівна Сирота, учитель природознавства, підвела підсумки такої розмови, наголошуючи, що кожен акт підпалу - це злочин проти природи. А шкільне учнівське самоврядування під керівництвом педагога-організатора Антонів О.І намалювали плакат на тему:«Не паліть траву! Вони теж хочуть жити!» і провели флешмоб.
Сподіваємося, що такі заняття сприятимуть вихованню в учнів відповідального ставлення до навколишнього середовища.

  

2017-2019 | Переглядів: 90 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

Відповідно до листа Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» щодо акції «Первоцвіти просять захисту» 12 березня у Середкевицькому НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» було проведено екоурок. Перед учнями 7–8 класів виступила фахівець із екоосвіти Регіонального ландшафтного парку «Равське Розточчя» Задорожна Надія Ігорівна та учитель біології нашого освітнього закладу Климак Марія Михайлівна.
Доповідачі ознайомили учнів із основними видами найбільш рідкісних весняних квітів, поширених на території України (всі види підсніжників, сон-трава, шафран, дикоростучі тюльпани, горицвіт, цикломен та ін.). Деякі з них характерні для нашого регіону. Ці рослини підлягають суворій охороні згідно з Положенням про Червону книгу України. Їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати. Первоцвіти приваблюють браконьєрів не лише через привабливий вигляд квітки, а й через лікарські властивості більшості рідкісних рослин. 
Марія Михайлівна наголосила, що правопорушниками є і продавці, й покупці первоцвітів. Адже відоме правило ринку: попит формує пропозицію. Відрадно, що цього року на львівських ринках правоохоронці оштрафували продавців підсніжників на понад 10 000 грн. Штраф за одну зірвану рослину становить від 49 до 62 грн. 
Надія Ігорівна та Марія Михайлівна закликали учнів бути свідомими громадянами та бережно ставитися до рідкісних і неповторних дарів природи.
Свою позицію щодо охорони первоцвітів учні висловили через флешмоб.

2017-2019 | Переглядів: 81 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)

5 березня учні 10–11 класів Середкевицького НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» разом із заступником директора з НВР Різник В.П.відвідали Опорний заклад «Немирівський ЗЗСО І–ІІІ ст.». За сприяння відділу освіти Яворівської РДА тут проходила зустріч випускників Немирівського освітнього округу із головним спеціалістом відділу освіти Яворівської РДА Коваль Наталією Василівною, заступником начальника відділу надання соціальних послуг Яворівської філії Львівського обласного центру зайнятості Гозою Михайлом Петровичем, представником іміджево-видавничого центру Національної гвардії України Прокопівим Петром Михайловичем. Петро Михайлович через відеоролик та бесіду ознайомив учнів із особливостями підготовки військових фахівців у Національній академії Національної Гвардії України. Вказаний освітній заклад локалізований у Харкові, проте має філію у Києві. Серед перелічених спеціальностей дівчат особливо зацікавила філологія (військовий перекладач) та правознавство. Учні заповнили анкети, у яких вказали наскільки їх зацікавила почута інформація.
Михайло Петрович Гоза закликав випускників обирати робітничі професії, які є затребованими на регіональному ринку праці. Зокрема наголосив на тому, що закордонні фірми, які мають свої підприємства у нашому районі, пропонують роботу швачкам і набирають у штат не лише дівчат, а й хлопців (вантажники, сортувальники тощо). Професіонали добре заробляють в Україні, немає потреби шукати роботу за кордоном.
Таким чином, десятикласники ще мають час, щоб обрати бажаний фах, а от випускникам важливо не помилитися у виборі майбутньої професії та освітнього закладу, де будуть її здобувати. Сподіваємося, що отримана на зустрічі інформація буде корисною і допоможе учням зробити правильний вибір.

 

2017-2019 | Переглядів: 93 | Додав: scoolsered | Дата: 2021-05-12 | Коментарі (0)