Всесвітній День Гідності

• 8 грудня учні 9-11 класів нашого освітнього закладу під керівництвом учителя правознавства Завадки Михайла Михайловича вже вкотре долучилися до Всесвітнього Дня Гідності, який проводять у будь-який день під час символічного проміжку: з 21 листопада – День Гідності та Свободи України до 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У підготовці до уроку вчитель використав матеріали команди EdCamp Ukraine - путівник Усесвітнім Днем Гідності. На занятті учні обговорювали, як змінився світ в умовах пандемії коронавірусу та визначали поняття гідності власними словами; поглиблювали розуміння гідності на практичних ситуаціях, запропонованих партнерськими організаціями; розповідали свої історії про гідність. Школярі також переглянули відеозвернення кронпринца Норвегії Гокона, який поділився думками про гідність до відзначення Усесвітнього Дня Гідності 2021 року. У кількох спеціальних відео свої історії про гідність розказали відомі українські особистості: освітній омбудсмен Сергій Гобачов, народна депутатка Верховної Ради України ІХ скликання, Юлія Світлична, керівниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва Слава Флорова. Обговоривши історії про гідність відомих людей, учні також поділилися своїми гідними вчинками. Після прослуховування пісні «Гідність», яка стала світовим гімном гідності, школярі обмінювалися думками щодо змісту таких рядків: «Ви самі мусите бути тією зміною, яку хочете бачити у світі. Ми шукаємо гідності». А вправа «Картки з портретами» дала зрозуміти учням, що не може одна людина бути більш гідною, а інша – менш гідною. Вправа з картоплинами показала наскільки може шкодити стереотипне сприймання людей. Особливо цікавим видом роботи було написати собі листа в майбутнє. Не менш захоплюючим було читання листів старшокласників, написаних самим собі рік тому. Адже учні мали можливість проаналізувати наскільки вдалось їм покращити себе за рік часу.

Варто відзначити також , що наші старшокласники під керівництвом Михайла Михайловича вже вчетверте приєднуються до Марафону написання листів, який організовує Міжнародна організація Amnesty International, щоб допомогти захистити права людей у різних країнах. Цього року учні написали 97 таких листів. Дякуємо учителеві правознавства Завадці Михайлові Михайловичу за важливу і таку потрібну роботу - навчати молодих людей керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках.

Переглядів: 110 | Рейтинг: 0.0/0