Батьківські збори на тему: «Формувальне оцінювання як описовий зворотний зв’язок між учнем, учителем і батьками»

9 грудня у нашому освітньому закладі відбулися батьківські збори на тему: «Формувальне оцінювання як описовий зворотний зв’язок між учнем, учителем і батьками». Метою зустрічі було інформувати батьків про основні підходи оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів та провести заняття з елементами тренінгу з цієї ж теми. У звичному режимі, з дотриманням карантинних вимог, проводились збори для вакцинованих батьків 1-4 класів. Всі інші мали можливість взяти участь у зборах за допомогою платформи Zoom в режимі онлайн.

Заступник директора з навчально- виховної роботи Шелемех Леся Степанівна проінформувала батьків про основні підходи оцінювання учнів 1- 4 класів (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813 ). У своєму виступі, який доповнювала змістовна презентація, Леся Степанівна зосередила увагу присутніх на меті, принципах та функціях здійснення оцінювання результатів навчання учнів, також розказала про відмінності вербальної та рівневої оцінки. Учителі 1-4 класів показали, як така робота виглядає практично. Педагоги провели різні вправи, а батьки спробували побувати в ролі дітей і дуже старанно працювали. З метою створення позитивної атмосфери для практичного заняття з батьками голова комісії учителів початкових класів Грицишин Іванна Андріївна провела вправу «Ранкова зустріч». Присутні дружньо привіталися «передаючи сніжинку другові по колу», обмінялися думками про зиму. За активну працю під час ранкової зустрічі, а особливо за цікаве продовження речення «Я люблю зиму» (вправа «Авторське крісло»), учителька пригостила «чемних діток» цукерками. Потім батьки об’єдналися у чотири групи, відповідно до кольору солодощів. Наступні вправи для роботи в команді провела учителька 4 класу Милькус Леся Романівна. Мета цих вправ – показати наскільки важливі судження при оцінюванні, взаємооцінюванні дитячих робіт. Активні учасники груп під керівництвом учительки охоче складали сенкан «Зима», писали мінітвір про цю пору року і старались чемно дотримуватися умови: вжити власні назви і написати мінітвір (4-5 речень). Кожна група перевіряла роботу іншої групи, вказуючи при цьому на два позитивних моменти і одне «побажання». Цікаво, що «побажань» для усіх груп було чимало. Щоб зняти втому батьків після активної праці, учителька 1 класу Ключник Любов Володимирівна провела музичну руханку «Бім, бам, бом». При цьому наголосила, що такі вправи позитивно впливають на загальний фізичний розвиток, дають радість дитині, підвищують її життєвий тонус, сприяють розвиткові чуття ритму, музичної пам’яті, а також креативних та творчих здібностей. Руханка дуже сподобалась нашим батькам і робота в групах продовжувалась на високому рівні. Наступна вправа, яку провела учителька 2 класу Керик Віра Юліанівна, була пов’язана з образотворчим мистецтвом. Мета вправи - дати можливість батькам порівняти рівневе і формувальне оцінювання, показати, як діти вчаться висловлювати судження про свою роботу чи про роботу сусіда. Завдання для батьків було: намалювати ялинку, а потім оцінити роботу сусідньої групи, вказуючи, на якому рівні робота, сказати декілька оціночних суджень до намальованої картини і зробити висновок, що краще сподобалось – вказаний рівень роботи чи декілька слів про малюнок.

Останній етап заняття - рефлексія. ЇЇ провела учителька 2 класу Матушик Мирослава Миколаївна. Педагог звернула увагу присутніх на те, що така робота здійснюється протягом усього освітнього процесу, виконуючи на окремих його етапах різні функції. Вправи "Мікрофон" та «Продовжи речення»

( Цікавим для мене було…Мені сподобалося роботи…Хочу більше дізнатися про…Мені було важко... ) дали можливість батькам обрати саме ту частину вражень, якими охоче ділились. Свої побажання, думки з приводу зустрічі, батьки записали на листочках і прикріпили до ялинки. Віримо, що спільна, злагоджена праця і вчителів, і батьків справдить очікування і наші діти, закінчивши школу, будуть у дорослому житті самореалізованими і конкурентноспроможними.

Дякуємо усім присутнім за цікаві і такі потрібні робочі моменти.

Переглядів: 107 | Рейтинг: 0.0/0