Сайт Середкевицького НВК

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

«Ні» – спалюванню сухої трави!
12 березня у Середкевицький НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» завітала фахівець із екоосвіти Регіонального ландшафтного парку «Равське Розточчя» Задорожна Надія Ігорівна. Гостя розповіла нашим п’ятикласникам про заборону спалювання сухої трави. Учні були активними учасниками бесіди про шкоду, яку завдає довкіллю спалювання сухої трави та побутових відходів. Багато дітей розуміє перевагу компостування органічного сміття над спалюванням. Наталія Іванівна Сирота, учитель природознавства, підвела підсумки такої розмови, наголошуючи, що кожен акт підпалу - це злочин проти природи. А шкільне учнівське самоврядування під керівництвом педагога-організатора Антонів О.І намалювали плакат на тему:«Не паліть траву! Вони теж хочуть жити!» і провели флешмоб.
Сподіваємося, що такі заняття сприятимуть вихованню в учнів відповідального ставлення до навколишнього середовища.

  

«Первоцвіти просять захисту»
Відповідно до листа Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» щодо акції «Первоцвіти просять захисту» 12 березня у Середкевицькому НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» було проведено екоурок. Перед учнями 7–8 класів виступила фахівець із екоосвіти Регіонального ландшафтного парку «Равське Розточчя» Задорожна Надія Ігорівна та учитель біології нашого освітнього закладу Климак Марія Михайлівна.
Доповідачі ознайомили учнів із основними видами найбільш рідкісних весняних квітів, поширених на території України (всі види підсніжників, сон-трава, шафран, дикоростучі тюльпани, горицвіт, цикломен та ін.). Деякі з них характерні для нашого регіону. Ці рослини підлягають суворій охороні згідно з Положенням про Червону книгу України. Їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати. Первоцвіти приваблюють браконьєрів не лише через привабливий вигляд квітки, а й через лікарські властивості більшості рідкісних рослин. 
Марія Михайлівна наголосила, що правопорушниками є і продавці, й покупці первоцвітів. Адже відоме правило ринку: попит формує пропозицію. Відрадно, що цього року на львівських ринках правоохоронці оштрафували продавців підсніжників на понад 10 000 грн. Штраф за одну зірвану рослину становить від 49 до 62 грн. 
Надія Ігорівна та Марія Михайлівна закликали учнів бути свідомими громадянами та бережно ставитися до рідкісних і неповторних дарів природи.
Свою позицію щодо охорони первоцвітів учні висловили через флешмоб.

«Престижна професія – успішне майбутнє»
5 березня учні 10–11 класів Середкевицького НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» разом із заступником директора з НВР Різник В.П.відвідали Опорний заклад «Немирівський ЗЗСО І–ІІІ ст.». За сприяння відділу освіти Яворівської РДА тут проходила зустріч випускників Немирівського освітнього округу із головним спеціалістом відділу освіти Яворівської РДА Коваль Наталією Василівною, заступником начальника відділу надання соціальних послуг Яворівської філії Львівського обласного центру зайнятості Гозою Михайлом Петровичем, представником іміджево-видавничого центру Національної гвардії України Прокопівим Петром Михайловичем. Петро Михайлович через відеоролик та бесіду ознайомив учнів із особливостями підготовки військових фахівців у Національній академії Національної Гвардії України. Вказаний освітній заклад локалізований у Харкові, проте має філію у Києві. Серед перелічених спеціальностей дівчат особливо зацікавила філологія (військовий перекладач) та правознавство. Учні заповнили анкети, у яких вказали наскільки їх зацікавила почута інформація.
Михайло Петрович Гоза закликав випускників обирати робітничі професії, які є затребованими на регіональному ринку праці. Зокрема наголосив на тому, що закордонні фірми, які мають свої підприємства у нашому районі, пропонують роботу швачкам і набирають у штат не лише дівчат, а й хлопців (вантажники, сортувальники тощо). Професіонали добре заробляють в Україні, немає потреби шукати роботу за кордоном.
Таким чином, десятикласники ще мають час, щоб обрати бажаний фах, а от випускникам важливо не помилитися у виборі майбутньої професії та освітнього закладу, де будуть її здобувати. Сподіваємося, що отримана на зустрічі інформація буде корисною і допоможе учням зробити правильний вибір.

 

Вітаємо з перемогою!
13 березня 2019 року в опорному закладі «Яворівська ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка» відбувся районний конкурс читців поезії Тараса Шевченка серед учнів 9 -их класів. Вітаємо ученицю 9-го класу Шелемех Аліну та її наставника Фірич Анну Володимирівну з перемогою (ІІІ м). Дякуємо за плідну працю і бажаємо й надалі бути успішними!!!

Без свята немає святині
Кришталяться будні у часі
А Жінка – найстарша Богиня
В сімейному іконостасі

Під таким гаслом 7 березня у Середкевицькому НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» проходило родинне свято, яке організували учні 9 класу під керівництвом класного керівника Хомутник Любові Федорівни.
Почесними гостями були дорогі бабусі та матусі учнів 9 класу. Свято розпочали ведучі Антонів Ангеліна й Грицишин Наталія, які на фоні мелодії Т. Альбиноні «Адажио» читали легенду про створення Богом жінки. Наступними виступили Шелемех Аліна й 18 хлопців класу, які звернулися до гостей із словами привітання та вдячності дорогим жінкам.
Важливо, що гості самі брали активну участь у святі. Ансамбль матерів (Шелемех Леся, Кульпа Ірина, Шпонарська Надія, Антонів Леся, Дукаль Марія, Лазар Віра, Ферцович Галина, Русин Ірина) виконали пісні «Виростеш ти, сину», «Де Рось і Росава» (разом із бабусею Білець Надією). Також матері продекламували поезію «Я просто жінка».
Вразили акторською майстерністю учасники інсценізації «Іван шукає жінку за кордоном»: Кульпа Остап, Дукаль Роман, Шелемех Аліна, Грицишин Наталія, Антонів Ангеліна, Антонів Соломія, Антонів Тетяна, Ферцович Соломія, Баліцька Вероніка, Іванченко Марія, Шведюк Христина.
Дівчата також виконали пісні «Дякую Тобі, мамо», «Рідні батьки», «Подяка бабусям».
Для усіх дівчат та жінок, присутніх у залі, хлопці 9 класу затанцювали запальний сучасний танець.
Надзвичайно зворушливо звучала пісня «Розкажи мені, мамо» у виконанні Кульпи Ірини та Кульпи Остапа, діалог Лазар Віри і Лазара Максима, Шпонарської Надії і Кузьо Ганни (матері та бабусі учня), молитва за дітей, яку прочитала Шелемех Леся.
Розвеселила гостей сценка «Бабуся іде заміж», яку зіграли Залуцький Григорій і Кульпа Остап.
Хлопці 9 класу привітали квітами бабусь, матерів, учителів та своїх однокласниць.
На завершення учасники свята разом із мамами і бабусями виконали пісню «Українська родина».
Дякуємо Любові Федорівні та учням 9 класу за чудове весняне свято, яке засвітило щасливими усмішками обличчя найдорожчих для них жінок.

Рідна мова дається народові Богом…
21 лютого в Середкевицькому НВК відбулася загальношкільна лінійка, присвячена Міжнародному дню рідної мови, яка розпочала тиждень української мови та літератури в нашому освітньому закладі.
Вірші про вагу рідного слова для нас, українців, продекламували учні шостого класу( Антонів Софія, Хомутник Анна та Пилипець Іван). Ведучі також нагадали історію цього відносно молодого, але надзвичайно важливого для кожного народу свята.
Учениці сьомого класу своє захоплення рідною мовою продемонстрували через танцювальний флешмоб (керівник педагог-організатор Антонів Ольга Іванівна).

У Середкевицькому НВК вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого по всій Україні проходять жалобні заходи, щоб вшанувати безсмертний подвиг Героїв Небесної Сотні. Ми згадуємо наших земляків, які взимку 2013-2014 рр. в обороні нашої свободи і гідності склали свої життя. 
Щоб віддати шану Героям, учні Середкевицького НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. –ДНЗ» під керівництвом педагога-організатора Антонів О. І. провели акцію «Герої не вмирають». Біля стіни пам’яті із зображенням Небесної Сотні учні запалили свічки. Ведучі Лазар Анастасія та Антонів Назар ще раз пригадали нам ті ідеали, які відстоював Майдан. Вони наголосили, що зараз ми не маємо права на безнадію, на відчай і байдужість, бо перед нами очі тих, кого били і катували за спів українського Гімну, кому відтинали руки за Тризуб, над ким глумились за Український прапор….».
Аліна Шелемех прочитала напам’ять поезію Оксани Максимишин-Корабель «Мені наснилось, що вони зустрілись…». Увесь трагізм пожертви молодого життя передано через діалог Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна та українського гімназиста, який поліг під Крутами понад сто років тому. 
Актуально прозвучала пісня-молитва «Прошу в неба й землі: «Не беріть їх собі», яку виконав шкільний ансамбль «Дзвіночок», адже і в наш час українські військові гинуть при обороні Батьківщини.
Дукаль Роман та Курило Марія задекламували поезію «Небесна Сотня».
На завершення присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв, убитих на Майдані, під мелодію «Плине кача».Вічна пам’ять Героям…

 

 

День святого Валентина в Середкевицькому НВК
14 лютого ми відзначаємо найромантичніший день у році – день святого Валентина. Чимало приємних клопотів це свято принесло і учням нашої школи, адже необхідно було придбати валентинки, підписати дорогим людям. Важливо було вирішити, яким способом виказати свою симпатію: вкинути листівку у скриньку для валентинок чи, набравшись хоробрості, вручити особисто. У цей день ніхто не був обділений увагою. Кожен клас відвідав Амур (учень 5 класу Білець Ілля), який привітав учителів й учнів зі святом і вручив їм валентинки. Його супроводжували Валентин і Валентина 2018 року (учні 11-го класу Антонів Назарій і Лазар Анастасія). Вони також від щирого серця вітали усіх присутніх зі святом. Бажали не лише кохання, а й взаєморозуміння і злагоди у сім’ях, любові до близьких людей і друзів. Наші Валентин і Валентина роздавали бюлетені учням і вчителям, щоб обрати собі наступників. Позмагатися за звання «Валентин Середкевицького НВК-2019» виявили бажання сім учнів 7-11 класів, за звання «Валентини» – 8 учениць. Більшістю голосів учні та вчителі школи знову обрали «Валентином» та «Валентиною» Антоніва Назарія та Лазар Анастасію. Другими були Кульпа Остап і Курило Марія, третіми – Кульпа Богдан і Баліцька Вікторія. 
Після уроків учні 5–11-их класів мали можливість переглянути відеоролик про шкільну дружбу в нашому освітньому закладі, який підготувала педагог-організатор Антонів О. І. Головні постулати любові нагадали учням актори фільму «Поспішай кохати», зокрема, що любов терпелива, лагідна, жертовна. Це те почуття, яке робить нас кращими.

  

Вітаємо з перемогою!
20 лютого 2019 року в опорному закладі «Яворівська ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 імені Тараса Шевченка» відбувся районний конкурс «Казкар» серед учнів 5-6 класів, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Токар Анжеліка, учениця 5 класу, (учитель Шелемех Л.С. ) посіла ІІ місце. Вітаємо маленьку казкарку з перемогою і бажаємо їй нових успіхів та творчих досягнень!

09 лютого відбувся обласний етап Всеукраїнської предметної олімпіади з англійської мови.
Вітаємо Хомутник Оксану, ученицю10 класу, та її наставника - Ферцович Юлію Володимирівну з перемогою ( ІІІ місце)
Дякуємо за плідну працю і бажаємо й надалі бути успішними!!!

Тиждень історії у Середкевицькому НВК

З метою виховання в учнів любові до Батьківщини, українського народу, його тернової історії,  виховання в учнів патріотизму, поваги до минулого українського народу та з метою мотивації до вивчення історії, вміння працювати у команді, в Середкевицькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» з 21.01.2019 по 25.01.2019 під керівництвом учителя історії Хомутник Л.Ф., був проведений  Тиждень історії.

У понеділок, на  загальношкільній лінійці, Любов Федорівна оголосила план проведення заходів на тиждень, а учні 9-го класу висвітлили основні події , приурочені  Дню Соборності України  під гаслом: «Нам берегти тебе, Соборну і єдину ,і нам твою історію творить».  

 «Думати – колективно, діяти – оперативно, сперечатись – доказово – це для всіх обов’язково» , - саме під таким девізом продовжився тиждень історії.

Впродовж цього часу учні 6-9 класів брали участь в «Історичному турнірі», який проходив у чотири етапи для кожного класу окремо. Переможцями стали учні 8-го класу.

Підсумком роботи став Історичний КВК серед учнів 6-8 класів. Ведучі свята (Шелемех А. та  Залуцький Г.) і покровителька історії, її муза – Кліо ( Грицишин Н.)  створили атмосферу позитивного настрою та справедливої боротьби на шляху до перемоги. 

 У змаганнях взяли  участь три команди, а саме:  «Боги Олімпу» (учні 6 кл.),  «Літописці» (учні 7 кл.), «Нащадки козаків» (учні 8 кл.).   

Усі учасники справилися із сімома конкурсами, а саме: «Візитна картка», «Відгадай правильно», «Розминка», «Впізнай особу»,   «Відгадай-поєднай», «Домашнє завдання» та «Запитання з родзинкою» (конкурс для капітанів).

Слід зазначити, що конкурси «Візитна картка» та «Домашнє завдання» були проведені учасниками надзвичайно креативно, що сподобалось усім присутнім. Перемогу здобула команда учнів 7 класу «Літописці» ( капітан - Смолинець Ю.). «Боги Олімпу» (6 кл.), «Нащадки козаків» (8 кл.) були нагороджені грамотами, а переможці «Літописці» – ще й солодким призом.

 Тиждень завершився, але сподіваємось, що ефект його триватиме.

         

26 січня відбувся обласний етап Всеукраїнської предметної олімпіади з правознавства.

Вітаємо переможців:

Лазар Анастасію -11 клас, ІІІ місце

Хомутник Оксану- 10 клас, ІІІ місце

Антонів Ангеліну 9 клас, ІІІ місце

Велика заслуга в успіху команди її керівника – Завадки Михайла Михайловича. Дякуємо за плідну працю і бажаємо й надалі бути успішними!!!

 

Батьківські збори
Відповідно до листа відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації від 16.01.2019 № 06-02/64 «Про надання інформації», з метою роз’яснення батькам необхідності проведення профілактичних щеплень, 23 січня у Середкевицькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» були проведені батьківські збори. Акушерка місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Середкевичі Антонів Наталія Петрівна проінформувала батьків про те, що треба знати про кір і як захистити себе і своїх дітей від цього небезпечного захворювання. Зокрема, Антонів Н.П. наголосила,як передається вірус кору,які може мати серйозні ускладнення, як запобігти захворюванню і наскільки важливою є вакцинація проти кору. 
Дякуємо Наталії Петрівні за проведену роз’яснювальну роботу щодо захисту від кору.

  

Підсумовуємо, аналізуємо, плануємо
29 грудня 2018 року в Середкевицькому НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ» відбулися загальношкільні батьківські збори.
Перед батьківським та педагогічним колективами виступила директор нашого освітнього закладу Марія Степанівна Ферцович. Тема доповіді надзвичайно актуальна – «Батьки та вчителі – партнери у досягненні спільної мети: виховати освіченого українця, всебічно розвиненого відповідального громадянина і патріота, здатного до інновацій». У виступі Марія Степанівна також підсумувала навчальну та виховну роботу, господарську діяльність нашої школи у першому семестрі 2018–2019 н. р.
Приємно, що наші вихованці показали добрі знання з навчальних дисциплін на районних олімпіадах та конкурсах, а також належну фізичну підготовку на змаганнях з окремих видів спорту й конкурсах національно-патріотичного спрямування.
Основні виховні заходи, що відбулися у першому семестрі навчального року в нашому освітньому закладі, висвітлено у фотографіях на екрані. Зокрема творчі конкурси – «Квітковий вернісаж», «Свято осені», «Новорічна композиція»; участь ансамблю «Дзвіночок» під керівництвом Михайла Петровича Рошка в окружному та районному етапах конкурсу патріотичної пісні «Сурми звитяги»; спортивні змагання із футболу, тенісу, «Козацькі забави-2018»; літературно-мистецькі вечори – святкова програма до Дня вчителя, До Дня Гідності та Свободи, Андріївські вечорниці, до дня св. Миколая, а ще заходи правового, екологічного, просвітницького (шкільна бібліотека) спрямування, численні екскурсії тощо.
Марія Степанівна також подякувала нашим односельцям-благодійникам, з чиєю допомогою кращих учнів школи було відзначено грошовими преміями та подарунками. Директор наголосила, що тісну взаємодію батьківського, учнівського та педагогічного колективів було продемонстровано на благодійному ярмарку, який відбувся 26 грудня 2018 року з ініціативи учнівського самоврядування. Із вдячністю було згадано імена матерів, які взяли активну участь в організації та проведенні заходу.
Перед батьками й вчителями виступив сільський голова Михайло Мирославович Смолинець, який подякував директорові та педагогам за їхню роботу, яка примножує славу нашого села, а також вказав на успіхи в господарській діяльності школи. Цього року ведеться робота із заміни даху шкільного приміщення, а класні кімнати, коридори поповнюють нові стенди дидактичного та естетичного характеру. Марія Ярославівна Підгурська від імені усіх батьків також висловила слова подяки адміністрації школи та всьому педагогічному колективу.
Із прийдешніми різдвяно-новорічними святами педагогів привітали батьки. Віршовані вітання лунали від таких казкових персонажів як Дід Мороз (Рудик Дмитро – наш випускник), Снігуронька ( Грицишин Іванна – вихователь ДНЗ), Новий Рік (Білець Роман – учень 2 кл.), Новорічна ніч (Шелемех Аліна –учениця 9 кл.). Гурт батьків та учнів під музичний супровід баяна (мелодії зіграв батько Баліцький Василь) заколядував «Старий рік минає…», «Нова радість», «По всьому світу стала новина» та ін. Матері учнів другого класу під керівництвом Любові Володимирівни Ключник заспівали «Боже, Україну збережи».
У такій теплій та дружній атмосфері пройшла чергова зустріч педагогічного та батьківського колективів нашої школи

 

"Український тризуб, українське поле. Вже не буде в Україні неволі ніколи"

Сьогодні мало хто не думає про війну.
Коли гримлять гармати – музи мовчать. 
Але все ж, коли гримлять гармати – музи мають не мовчати, а бути ще сильнішими.
14 січня 2019 року учителі Середкевицького НВК зібралися разом, щоб колядувати, прославляючи новонародженого Христа, засіяти на щастя, на здоров’я у новому ріці, адже другі зимові свята після Різдва Христового проходять в обрядових вертепах із колядками та щедрівками.
Колядки лунали у школі та на подвір’ї школи, створюючи теплу атмосферу та пробуджуючи у кожному хороший настрій. Було відчутно, що своїми колядками, віншуваннями та позитивною енергією ми покликали Дух Різдва, який витав посеред нас, сповнюючи кожну хвилину теплом і любов’ю.
Різдво та незламний Дух України, дух національної гідності були присутніми під час виконання учителями невідомої раніше публіці повстанської колядки, написаної в роки Другої світової війни.
Страшний то був час, час втрат і боротьби!
Вивчаймо, друзі, цю дивовижну колядку і співаймо ...

Благодійний ярмарок у Середкевицькому НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ»

26 грудня 2018 року з ініціативи учнівського самоврядування в нашому освітньому закладі відбувся благодійний різдвяний ярмарок. 
Метою заходу був збір коштів для хворих дітей нашого села, а саме Лазара Матвія та Клапи Михайла.
Відкрили ярмарок директор школи Марія Степанівна Ферцович та голова учнівського самоврядування Аліна Шелемех, яка наголосила, що у передріздвяний час ми по-особливому повинні бути уважними до тих, хто через життєві труднощі не може вповні насолодитися радістю від Христового приходу в світ. Президент школи також подякувала учням, класним керівникам, а особливо батькам, які взяли активну участь в організації та проведенні ярмарку.
Під мелодії колядок та різдвяних пісень запрацював галасливий шкільний ярмарок. Для товару кожного класу було відведено окремий стіл, а деякі класи так підготувалися, що свій крам розклали аж на двох столах. Очі розбігалися від різноманітних страв та напоїв. Тут були і канапки, і кошички із салатами, але переважали солодощі: торти, кекси, пампушки, тістечка, пряники, печиво тощо. Із напоїв можна було придбати чай, кавовий напій, компот. Варто зазначити, що ціни на такі смаколики були дуже помірними. Старші учні самі продавали свій товар, а от молодшим допомагали батьки та класні керівники.
Старання наших кулінарів та продавців були виправданими. Весь товар було реалізовано, а зібрані кошти передано у родини хворих дітей. Сподіваємося, що з Божою допомогою хворим діточкам покращає, і світло вифлеємської зорі запалить радістю та щастям кожне серце наших краян, а дитя-Ісус принесе мир та добробут в Україну.

         

  

ЕКСКУРСІЯ У ПЕКАРНЮ «ЕКО ТАТКО»
Сьогодні, 30 грудня 2018 року учні та вчителі Середкевицького НВК»ЗОШ І – ІІІст.-ДНЗ» здійснили поїздку в с.Шегині Мостиського району Львівської області у заклад «Еко татко» , де нам провели незабутній майстер – клас із випічки хліба.
Дітям розповіли про хліб, його користь та як його робити.
Усіх учасників поділили на дві команди - «Ранок» та «Денник», між якими відбувалися справжні змагання(хто швидше насипе борошно, хто правильно дасть відповідь на запитання , у кого краще тісто вийшло і т.д.).У цих змаганнях перемогла дружба.
Діти також викликали «Дух хліба», який живе у печі і випікає запашний , корисний , роблений з великою любов'ю дітей хліб.
Ще ми поласували справжнім козацьким кулішем та печеною картоплею зі салом.
Відвідали кордон України з Польщею, побачили,як працює наша прикордонна служба, як проходять люди цей контроль.
Організатори зробили справжнє свято з танцями і караоке. Співи і танці дітей лунали до самого кордону.
У кінці всім учасникам урочисто вручили іменні сертифікати та спечений власноруч хліб.
Учні та вчителі отримали масу незабутніх вражень від надзвичайно цікавої та навчальної програми.

     

Миколай прийшов на свято, приніс радості багато
Засніженими доріжками, морозної нічки прийшов св. угодник Миколай до вихованців Середкевицького НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ДНЗ». Кожна дитина зранку знайшла подарунок під подушкою, а сам чудотворець завітав на шкільне свято до малечі особисто. 
Щоб потішити святого Миколая, діти разом із своїми наставниками підготували виставу. Її розпочала сцена із життя української родини, що очікувала приходу чудотворця. Особливо чекали на святого отця та готувалися до його приходу діти, яких зіграли Токар Анжеліка (5 клас) та Фірич Захарій (2 клас). Ролі турботливих батьків, які виховують дітей у християнському дусі, виконали учні 9 класу Антонів Ангеліна та Кожушко Віталій. Чортик Антипко (Кульпа Остап, 9 клас) вів гостру суперечку з ангелами (учениці 4 класу Антонів Мар’яна та Грицишин Каріна) про те, що у залі зібралося багато нечемних дітей, які нічого не читають, не знають, не вміють. Ангели запросили дітей на сцену, щоб вони змогли продемонструвати свої таланти у співі, декламації, танці. Першими виступили вихованці ДНЗ, які розказували віршики про св. Миколая, пританцьовуючи співали пісні. Учні першого класу теж виявили свої декламаторські та вокальні здібності. Про те, що Миколай любить чемних дітей співали і учні другого класу. Засоромлений Антипко змушений був піти зі свята, гублячи свої різки, які не було кому роздати. Вигнавши недобру силу, ангели запросили на сцену св. Миколая (Кульпа Богдан, 11 клас). Свої вокальні дані перед чудотворцем продемонстрували учні третього та четвертого класів. Дівчаткам з четвертого класу дуже добре вдався танець сніжинок. 
На завершення свята св. Миколай подякував дітям, які так гарно виступали, побажав їм Божого благословення та опіки Пречистої Діви Марії.
Із вітальним словом перед учнями школи та численними гостями свята виступила директор нашого освітнього закладу Ферцович Марія Степанівна. Зокрема, Марія Степанівна наголосила на тому, що за добрі вчинки нас завжди чекає нагорода. Як підтвердження цих слів, за сприяння доброчинців нашого села, директор нагородила грошовими преміями та солодкими гостинцями тих учнів школи, які стали призерами олімпіад, конкурсів, спортивних змагань.
Зустрічі зі св. Миколаєм дуже чекали найменші гості свята, які готуються стати вихованцями ДНЗ. Вони підготували віршики, пісеньки, які уважно вислухав святий, та обдарував їх гостинцями.
Незважаючи на те, що цього року діти отримали багаті матеріальні дарунки, все ж мріють про духовні: мир в Україні, здоров’я для себе і своїх рідних, добро, любов тощо. З такими думками увесь зал заспівав давню пісню-молитву «Ой хто, хто Миколая любить».

      

Засідання методичної комісії учителів гуманітарного циклу
26 грудня у Середкевицькому НВК «ЗОШ І-ІІІст.- ДНЗ» відбулось засідання методичної комісії учителів гуманітарного циклу. Учитель Ферцович Ю. В. провела відкритий урок з англійської мови у 9 класі на тему: « Вибираємо кар’єру». Метою уроку було узагальнити вивчення мовного матеріалу з даної теми, зокрема навички усного мовлення, аудіювання та читання; виховувати позитивне ставлення до вибору майбутньої професії.
Урок проведений на високому методичному рівні. Юлія Володимирівна доречно використала такі інтерактивні технології: робота в парах, групах, мікрофон, мозковий штурм. Учитель створила атмосферу позитивного настрою для праці на уроці, можливість вільно висловити свою думку і вислухати товариша, що й стало хорошими показниками досягнення цілей уроку. 
Цікавою та мотивуючою щодо вподобань професійного вибору учнів, була презентація на тему: « Що впливає на вибір кар’єри ".Об’єднавшись в групи відповідно до професійних вподобань (гуманітарні, технологічні, природничі) , а пізніше в пари (жіночі та чоловічі професії) ,учні називали переваги та недоліки різних професій. Застосування прийому "Шість капелюхів мислення" дало можливість представити 6 незалежних одна від одної точок зору мислення учнів, аналізуючи рольову гру" Незвичайна співбесіда". Варто відзначити домашнє завдання учнів. Воно було представлено на високому рівні у вигляді відео- дослідження на теми: "Вибір кар'єри" (серед учнів 9 класу(відповідальні: Грицишин Наталія, Антонів Ангеліна, Дукаль Роман ))і "Роботи та професії" (серед учнів 10 класу(відповідальні: Шелемех Аліна, Кожушко Віталій, Антонів Тетяна)). Групи представили відео і презентували результати дослідження, зазначаючи, мету та завдання дослідження. Підсумок уроку був проведений у колі побажань та закінчився піснею" We wish you a merry Christmas"

    

  

8 грудня відбувся районний етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Вітаємо з перемогою команду учнів та їх наставників:
Токар Анжеліку - 5клас, ІІ м.(учитель Шелемех Л.С.)
Антонів Софію 6 клас, ІІІ м. (учитель Різник В.П.)
Смолинець Юліану -7 клас, ІІІ місце (учитель Ферцович М.С.)
Хомутник Оксану- 10 клас, ІІІ місце ( учитель Шелемех Л.С.)
Дякуємо усім за плідну працю і бажаємо й надалі бути успішними!!!

  

І до нашого колективу завітав щедрий Миколай

Андріївські вечорниці в Середкевицькому НВК

13 грудня учні 11 класу під керівництвом педагога-організатора Антонів Ольги Іванівни продовжили добру традицію нашого закладу, провівши андріївські вечорниці.

Головну роль — господині хати — майстерно зіграла Костяк Ольга (11 клас). Під її керівництвом дівчата ворожили про заміжжя, а саме: переставляли чоботи до порога; носили воду у роті, місили тісто, пекли балабушки, закликали собаку, щоб дізнатися котра з них швидше вийде заміж; рахували принесені до хати поліна, щоб довідатися чи у наступному році будуть мати пару та ін. Хлопці теж намагалися вгадати майбутнє, тому губами діставали персні із тарілок з водою. За повір’ям, хто виявиться  найспритнішим, той перший і одружиться. Не кожному парубкові вдалося  відкусити шматок калити — дівчата підвісили її високо та ще й добре пильнували.

Поміж ворожінням звучали народні пісні: «Цвіте терен», «Ой не ходи, Грицю…», «Летіла зозуля», лунали жарти. Комічна роль хлопця Романа, якому дівчата постійно підносять гарбуза, добре вдалася Кульпі Остапові (9 клас).

На завершення учасники вечорниць та гості разом заколядували «Добрий вечір тобі, пане господарю».

Отже, проведений захід засвідчив, що наші випускники добре обізнані із народними звичаями, традиціями, фольклором, шанують їх та зберігають.

Дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення свята.

  -->

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2019
uCoz